ktb-logo
iks-logo
/img/places/bkm.jpeg

KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLAR

BKM Mutfak Atölye

Ünlü oyuncu, senarist, yönetmen ve şair Yılmaz Erdoğan’ın genel sanat yönetmenliğinde kurulan BKM Mutfak Atölye, tiyatro alanındaki geleneksel usta-çırak ilişkisini, modern akademik müfredatla eşleştiren bir sanat okuludur. Atölyede genel amaç, öğrencilerin kendi yaratıcı yollarını takip etme becerisine sahip çok yönlü ve donanımlı sanatçılar olmalarına rehberlik etmektir.

Programlardaki öğrencilerin fiziksel, entelektüel ve duygusal benlikleri arasında güçlü bağlantılar geliştirmeyi hedefleyen kapsamlı eğitim modelleri, aynı zamanda 21. yüzyılın değişen manzarasında başarılı olmalarını sağlayacak araçlarla donatılmıştır. Bu sayede BKM Mutfak Atölye, öğrencileri tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri için kendilerini ifade etme, empati, dünyayla bağ kurma ve sanatsal farkındalık gibi alanlarda teşvik etmenin yanında olası profesyonel oyunculuk ve yazarlık kariyerlerinin taleplerine de hazırlamaktadır.

Sektör bileşenleri, sanatçılar ve danışman profesörlerin ortak çalışmalarıyla oluşturulan atölye programları aşamalı olarak yapılandırılmıştır. “Hayal gücünün kilidini açmak” olarak tariflenebilecek ilk adım sonrası öğrencilerin teknik gelişimine odaklanılır ve nihayetinde kazanımlarını sergileyerek profesyonelliği “deneyimleme” fırsatları bulacakları yıl sonu gösterileri düzenlenir. Titizlikle tasarlanmış derslerin her biri, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanır ve alanlarında uzman eğitmenlerce çeşitli performans deneyimleriyle zenginleştirilir.

İzmir Kültür Sanat Fabrikası’nda yer alan BKM Mutfak Atölye’de, sosyal ve mesleki becerilerini geliştirmek, yeni tutkular keşfetmek ya da alanında uzmanlaşmak isteyen her yaş grubundan katılımcıya uygun programlar bulunmaktadır. Yaratıcı drama, oyunculuk, yazarlık ve uluslararası düzeyde kabul görmüş pedagojik yaklaşımlarla oluşturulan çocuk atölyeleri ile zengin bir program içeriği sunan BKM Mutfak Atölye’de siz de yerinizi alın.

Sanatın mutfağında buluşalım!

ktb-logo
iks-logo

Adresimiz

Mimar Sinan Mahallesi,

Ziya Gökalp Bulvarı,

No: 36 Konak/İzmir/Türkiye

© 2023 İzmir Kültür Sanat Fabrikası. Tüm Hakları Saklıdır.

x