ktb-logo
iks-logo

Kültürel ve Sosyal Alanlar

BKM Mutfak Atölye

BKM Mutfak Atölye

Ünlü oyuncu, senarist, yönetmen ve şair Yılmaz Erdoğan’ın genel sanat yönetmenliğinde kurulan BKM Mutfak Atölye, tiyatro alanındaki geleneksel usta-çırak ilişkisini, modern akademik müfredatla eşleştiren bir sanat okuludur. Atölyede genel amaç, öğrencilerin kendi yaratıcı yollarını takip etme becerisine sahip çok yönlü ve donanımlı sanatçılar olmalarına rehberlik etmektir.

DETAYLI BİLGİ

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak, 2008 yılında çalışmalarına başlayan İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Türk Dünyası coğrafyasının müzik ve danslarının yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasını amaçlamakta ve yıl boyu birçok performansla izleyicileriyle buluşmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

Sanat Atölyeleri

Sanat Atölyeleri

Her yaştan ziyaretçisini kültür ve sanatla buluşturmayı hedefleyen İzmir Kültür Sanat Fabrikası, yerleşke içinde yer alan İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nin hemen yanında bulunan ve alanlarında öne çıkan sanatçıların çalışmalarını sürdürerek sergi, etkinlik ve atölye çalışmalarıyla sanatseverlerle bir araya geldikleri sanat atölyelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

Sanat Sokağı

Sanat Sokağı

İzmir Kültür Sanat Fabrikası içinde, İzmir Resim ve Heykel Müzesi ile kütüphane arasında, ziyaretçilerin yapıların tarihi atmosferi eşliğinde keyifle dolaşabileceği, sanat atölyeleri ve sanatçılarla etkileşim içinde kültür ve sanatla buluşabileceği bir de Sanat Sokağı oluşturulmuştur. Sanat Sokağı, İzmir Kültür Sanat Fabrikası’nın kentliyi kültür ve sanatla her alanda buluşturma misyonunu desteklemektedir.

DETAYLI BİLGİ

Rekreasyon Alanı

Rekreasyon Alanı

İzmir Kültür Sanat Fabrikası, 9.200 m²’lik açık alana kurulu dolaşım ve rekreasyon alanı ile İzmirlilere ve İzmir’i ziyaret eden 7’den 70’e yerli ve yabancı turistlere nefes alabilecekleri yeni bir yeşil alan sunmaktadır. İzmir’in zengin tarihi mirasını ve kültürel çeşitliliğini çeşitli sanatsal etkinliklerle buluşturan alanda açık hava sineması ve konser gibi etkinlikler için oluşturulmuş bölümler, dolaşım ve aktivite alanları yer almaktadır. Gündelik yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyen tüm kentlilerin soluklanabileceği, kitap okuyabileceği, doğanın sesini dinleyerek sanatla buluşabileceği ve sosyalleşebileceği alanlara da sahip rekreasyon alanı İzmir Kültür ve Sanat Fabrikası’nın İzmir’de kültür-sanat ve yaşamın yeni adresi olma misyonunu desteklemektedir.

DETAYLI BİLGİ

Yeme-İçme Alanları

Yeme-İçme Alanları

İzmir Kültür Sanat Fabrikası içinde, ziyaretçilerin keyifli vakit geçirecekleri, dinlenebilecekleri ya da ihtiyaçlarını temin edebilecekleri sosyal alanlar da bulunmaktadır. Kütüphane ve etkinlik alanlarının çevresinde konumlanan farklı yeme-içme alanları, ziyaretçilere ihtiyaçlarını karşılama konusunda kolaylık sunmaktadır. Restorasyon çalışmalarının ardından kafe işlevini sürdürmek için uygun hale getirilen bu yapıların çoğu, fabrikanın aktif olduğu dönemde kullanılan yapılardır.

DETAYLI BİLGİ

ktb-logo
iks-logo

Adresimiz

Mimar Sinan Mahallesi,

Ziya Gökalp Bulvarı,

No: 36 Konak/İzmir/Türkiye

© 2023 İzmir Kültür Sanat Fabrikası. Tüm Hakları Saklıdır.

x